Projektový den Den svatého Václava

publikováno 5. 10. 2023

V úterý 26. září 2023 jsme v naší škole uspořádali projektový den věnovaný jedné z nejvýznamnějších postav naší historie – svatému Václavovi. Tento den byl plný dobrodružství a zajímavých informací, které žákům pomohly lépe porozumět životu tohoto významného českého světce.

Krásné počasí nám přálo od samého rána, což přispělo k celkově pozitivně naladěné atmosféře. V jedné z částí projektového dne byly pro žáky 1. stupně připraveny otázky vztahující se k tématu života sv. Václava. Žáci měli za úkol tyto otázky zodpovědět a vyluštit tak tajenku. Vítězné družstvo získalo téměř věrnou kopii Svatováclavské koruny (v papírové formě).

V další části projektového dne nám Kateřina Molčíková, talentovaná herečka, připravila úžasné divadelní představení. Její výkon jako „svatý Václav“ nás úplně pohltil. Představení žáky provedlo klíčovými momenty ze života tohoto světce, od jeho dětství až po jeho mučednickou smrt. Kateřinino emotivní podání nám umožnilo opravdu vcítit se do této historické postavy a jejího významu pro naši zemi.

Celý projektový den byl plný zajímavých informací, které nám pomohly rozšířit naše znalosti o životě tohoto světce a jeho historickém kontextu. Tato akce nám také připomněla důležitost zachovávání naší historie a tradic.

Helena Doležalová, třídní učitelka 2.B