Adapťák v Hrachově

publikováno 21. 9. 2023

V termínu 11. až 13. září 2023 se zúčastnili žáci 6.A a 6.B adaptačního kurzu v Hrachově. Adaptační kurz je skvělý způsob, jak pomoci dětem přizpůsobit se nové školní situaci, získat nové dovednosti a vytvořit nové vztahy. Proto plni očekávání, ale i obav jsme nasedli do autobusu a vyrazili.

V rámci první procházky po okolí děti absolvovaly první aktivity, musely týmově spolupracovat, lépe se poznávaly. Byl čas na sdílení osobních zážitků. Vyučující byli k dispozici, poskytovali podporu a radu, pokud děti potřebovaly.

Během tří dnů byly děti členy různých týmů a podařila se vytvořit dobrá parta. Zde nešlo o závody, o umístění, šlo o spolupráci, komunikaci, řešení problémů. A navíc vše vycházelo: ubytování, stravování, počasí, které dovolilo se jít vykoupat do bazénu uprostřed lesů. Třináct odvážlivců se vrhlo i do pěkně studené vody, ale zažilo spoustu zábavy i legrace.

Pan učitel Fröhde s panem ředitelem Molčíkem připravili pro žáky spoustu netradičních her a aktivit – od pirátů, přes Scrabble, záchranu posádky Apolla 13, stavění rozhleden a mnoho a mnoho dalších činností.
Domů jsme se vrátili plni dojmů, unavení ale spokojení.

Ivana Bádalová, Bára Fröhde

více fotek ve fotogalerii – klikni zde