Adapťák v Kácově

publikováno 13. 9. 2022

Začal nám nový školní rok a na druhý stupeň přišli noví žáci do šestých ročníků. Jsou to nejen naši kmenoví z prvního stupně, tedy z našich „pětek,“ ale taky děti z Tuchoměřic, Kněževsi, ale i z jiného blízkého či vzdálenějšího okolí ….

Aby si děti na sebe zvykly a navázaly nová přátelství, kamarádství a vůbec se seznámily, rozhodli se třídní šestých tříd připravit hned na začátku školního roku adaptační kurz mimo školu i mimo domovy svých nových svěřenců…prostě takový výlet „do neznáma“ za účelem „seznámení.“

Ve dnech 7. až 9. září 2022 proto po osmé hodině ranní vyjela luxusním autobusem skupina složená ze žáků 6.A a 6.B v doprovodu svých třídních učitelů – paní učitelky Kateřiny Trnkové a pana učitel Jana Fröhde, které doplnili pan ředitel Molčík, paní učitelka Magdalena Pískačová a instruktorka Bára – na třídenní adaptační kurz do Sporthotelu Kácov, kde se žáci i jejich pedagogický doprovod společně seznamovali, žáci navazovali nová přátelství, utužovali ta stávající a učitelé poznávali své žáky pomocí různých aktivit a her, které vyžadovaly pružné tělo a bystrou mysl. Společně jsme například hráli Scrabble, Minové pole, stavěli věže ze špaget a křupek, nebo zachraňovali posádku Apolla 13 a to je jen malý výčet ze spousty her a aktivit, které byly pro žáky připraveny. Využili jsme, díky počasí, i místní bazén. Bylo to pravé a vzrušující dobrodružství. Ubytováni jsme byli ve čtyřlůžkových chatkách, společně jsme chodili na chutné snídaně, skvělé obědy i kvalitní večeře, po celou dobu byl zajištěn pitný režim. Tři dny utekly jako voda…po cestě zpět jsme projeli velkou průtrží…a přišel čas návratu zpět domů.

Všichni jsme si to užili, i počasí nám během pobytu vyšlo vstříc a věříme, že takovou podobnou akci jsme nepodnikli naposledy a již nyní se těšíme na společně plněné povinnosti, činnosti a zábavu ve škole i mimo ni, věříme, že z nás bude prima parta, ve které se vždy vzájemně podpoříme stejně jako při různých soutěžích a aktivitách na kurzu…prostě jeden za všechny a všichni za jednoho!

Magdalena Pískačová, učitelka ZŠ

více fotek fotogalerii – klikni zde