Adventní tvoření

publikováno 28. 11. 2022

Tak už jsou tady po roce opět…ano…blíží se nejkrásnější svátky… Vánoce. Již několik týdnů na nás ze všech stran útočí koledy, Mikulášové, čertíci i andílci, kupte si to, či kupte si ono, ale co kdybychom si něco vyrobili sami…pro sebe, pro někoho blízkého, pro výzdobu svého domova. Co kdybychom se zase po dvou „covidových“ letech společně setkali…a tak slovo dalo slovo…a od slov není daleko k činům…
25. listopadu 2022 proběhla na naší škole velmi oblíbená a vždy hojně navštěvovaná akce – „Adventní tvoření.“ Tentokrát se dílnou stala námi nově získaná budova bývalé integrované střední školy, která je středoklucké veřejnosti všeobecně známa jako „Kubrovka.“
V obou podlažích byl již od časných odpoledních hodin čilý ruch, neboť se vše chystalo na příchod nejen rukodělně šikovných dětí, ale také jejich rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků a dalšího milého příbuzenstva. Nejen žáci naší školy si tak mohli udělat radost výrobou vánočních dekorací, adventních věnců, vánočních svícnů, nebo voňavých medových perníčků. Na chodbě byla k dispozici spousta chvojí a větví jehličnanů, v jedné ze tříd se vydávaly objednané potřeby na výrobu věnců, ale také zde probíhal prodej nepřeberného množství různých ozdob, rolniček, vloček, stužek a mašlí rozličných barev, vzorů a materiálů, ať už umělých, nebo i těch, dnes asi nejoblíbenějších, přírodních. O pár dveří dále se vařila hmota na výrobu mejdlíček, která se setkala s obrovským úspěchem a nadšením všech zúčastněných tvořitelů. Není proto divu, že se mnohým ani nechtělo domů… krásně se při tom se povídalo, vzpomínalo a sem tam i zpívalo.
Všem, kdo jste naše „adventní tvoření“ letos navštívili a především těm, kdo se na přípravě akce jakkoli podíleli, patří obrovské poděkování za navození příjemné předvánoční atmosféry a věříme, že se napřesrok opět sejdeme v takto hojném, nebo ještě lépe větším, počtu.
Přejme si tedy navzájem, ať ten adventní čas strávíme všichni v klidu, pohodě a radosti, ať nám do mobilů i mailu přicházejí jen samé dobré zprávy, které přeměníme v pozitivní myšlení.

za pedagogy školy Magdalena Pískačová

více fotek ve fotogalerii – klikni zde