Adventní tvoření

publikováno 7. 12. 2023


V pátek 1. prosince 2023 se v naší škole konal 10. jubilejní ročník Adventního tvoření. I tentokrát do školy dorazilo velké množství lidí. Někteří žáci přišli v doprovodu svých rodičů, prarodičů, kamarádů nebo sourozenců. V budově školy si tak všichni zúčastnění mohli společně vyrobit adventní věnce, vánoční svícny a drobné dekorace. Pro nejmenší návštěvníky byly připraveny jako vždy adventní dílničky. V nich si děti mohly vyrobit malé vánoční dárky, voňavá mýdla nebo nazdobit medové perníčky.

.

.

Akce byla doplněna malou kavárnou s občerstvením. Zde si všichni mohli na chvíli odpočinout a společně popovídat. Sladké i slané pohoštění pro všechny zajistili společnými silami učitelé. Adventní tvoření tradičně navštěvují také bývalí žáci školy. Tuto akci vnímají jako vhodnou příležitost setkat se s učiteli a bývalými spolužáky.

Po celou dobu tvoření ve škole panovala pohoda a příjemná pracovní atmosféra. Podle ohlasů dětí i dospělých i tento 10. ročník Adventního tvoření byl příležitostí, jak se správně naladit na blížící se vánoční svátky a posílit dobré mezilidské vztahy.

.

.

Přejeme vám, a to nejen těm, kteří se akce zúčastnili, ale vám všem, aby se vám podařilo najít si v tomto předvánočním čase prostor a čas na vzájemná setkání a potěšili se se svými blízkými.
Klidný advent přejí učitelé ZŠ Středokluky.

Martina Lepičová

více fotek ve fotogalerii – klikni zde