Březen ve školní družině

publikováno 15. 4. 2024

A je to tady! V březnu jsme přivítali jaro ve velkém! Na vycházkách jsme sledovali, jak se příroda náhle změnila, jak rozkvetly všechny keře, zazářil zlatý déšť a vyrašily kočičky. V trávě jsme hledali jarní kytky. V družině jsme je malovali a skládali z papíru (tulipány, hyacinty, sněženky…) a nechali rozkvést všechny nástěnky. Některé výrobky jsme darovali maminkám k MDŽ.

.

.

V druhé půli měsíce jsme se chystali na Velikonoce. Povídali a četli jsme si o velikonočních zvycích, pustili jsme si pohádku o vynášení Morany, malovali jsme kraslice, vyráběli zajíčky a velikonoční ozdoby z různých materiálů, včetně starých plat od vajíček.

.

.

Nezapomněli jsme ani na to, že březen je měsíc knihy. V družině společně čteme po celý rok – střídáme pohádky klasické i moderní, čteme o zvířatech a přírodě a nechybí ani oblíbené komiksy.

Venku bylo tak krásně, že kromě tradičních odpoledních vycházek jsme chytali sluníčko alespoň na chvíli i po obědě. A nejednou jsme zůstali na zahrádce i později odpoledne, hráli míčové hry, malovali křídami a zdolávali překážkové dráhy.

.

.

Děti a paní vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde