Děti ze školního pěveckého sboru zazpívaly v kostele sv. Prokopa

publikováno 27. 4. 2023

V pátek 21. dubna se v kostele sv. Prokopa uskutečnil společný Koncert Buštěhradského pěveckého sboru a sboru ZŠ Středokluky.

Jsme velice rádi, že zkušený pěvecký sbor dospěláků pod vedením paní Evy Gallatové podpořil naše začínající zpěváčky pod vedením paní učitelky Heleny Doležalové na společném vystoupení. Výsledkem byl velmi krásný umělecký a kulturní zážitek. Oba sbory předvedly skvělý výkon a zazpívaly několik krásných písní.

Měli jsme možnost vyslechnout skladby duchovní, které neodmyslitelně k prostředí kostela patří, ale i písně lidové nebo známé moderní melodie, které si mohli diváci i společně se sbory zazpívat. Oba sbory nám pak společně zazpívaly dvě písně – Laudate dominum a Banuwa.

Myslím, že mohu za všechny říci, že to byl neobyčejný kulturní zážitek, který dojmul nejednoho z nás. Ukázal, jak moc může hudba sjednocovat lidi a přinášet radost do jejich života. Oběma sborům a oběma sbormistryním patří veliký dík. Rovněž patří dík otci Christophovi, který nám umožnil tento koncert v kostele sv. Prokopa realizovat.

Publikum bylo velmi nadšené a po koncertě se sboristé dočkali bouřlivého potlesku.

.

 

.

Doufáme, že se podobné události budou konat i v budoucnu a třeba se z tohoto krásného koncertu stane příjemná tradice a za rok ji s oběma sbory zopakujeme.

.

.

Eva Kuchařová, zástupkyně ředitele školy i členka Buštěhradského sboru

více fotografií ve fotogalerii – klikni zde