Deváťáci v Národním muzeu v Praze

publikováno 26. 4. 2024

V pátek 19. dubna 2024 navštívili žáci 9. ročníku jednu z nejvýznamnějších budov v Praze, a to Muzejní komplex Národního muzea. Tam se dozvěděli, že toto zrekonstruované muzeum plní funkci sbírkotvornou, vědeckou, metodickou i osvětovou.

 V rámci prohlídky žáci navštívili tyto expozice:

  • Zázraky evoluce
  • Padesátá léta
  • Možné podoby knihy
  • Okna do pravěku
  • Dějiny
  • Sál minerálů a meteoritů
  • Panteon

.

.

Také se podívali do Kupole muzea, odkud je krásný pohled na celou Prahu. Výhled jim umožnil nahlédnout nad střechy domů, vidět celé Václavské náměstí i panorama Pražského hradu. Získané informace jistě využijí při dalším studiu na středních školách. Do největšího muzea v České republice se určitě budou rádi vracet. Návštěva muzea se vydařila.

.

.

Martina Lepičová, třídní učitelka