Divadelní vystoupení „Zlatovláska“ v Divadle Lampion

publikováno 25. 3. 2024

Pohádky jsou věčné. A když se spojí s divadelní magií, vznikne něco zcela nezapomenutelného. V pátek 22. března 2024 se uskutečnila premiéra pohádky „Zlatovláska“ v podání Divadla Lampion, a bylo to mistrovské spojení divadelního umění, příběhu plného dobrodružství a kouzelných momentů, které okouzlily nejen děti, ale i dospělé.

V Divadle Lampion se zdá být pohádka jako stvořená pro to, aby našla svůj život. Jejich prostředí a přístup k divadelní tvorbě přirozeně vybízí k adaptacím klasických pohádek. A kdo by neznal příběh Zlatovlásky? Tato klasika vypráví o krásné princezně s vlasy zlatavými jako sluneční paprsky, kterou si musel vysloužit kuchtík Jiřík pro svého zlého starého krále.

Co však Divadlo Lampion dokázalo udělat, je vzít tento dobře známý příběh a přetvořit ho do podoby, která osloví diváky všech věkových kategorií. Scénář byl živý a plný humoru, který rozesmál nejen děti, ale i dospělé. Herecké výkony byly naprosto úžasné, stejně tak kostýmy, a především scénografie.

Premiéru představení „Zlatovláska“ si užili i žáci 2.A a 2.B ze ZŠ Středokluky. Pro všechny děti to byl nezapomenutelný zážitek a věříme, že se budeme moci brzy zúčastnit dalšího stejně tak vydařeného představení.

Třídní učitelky 2.A a 2.B