Dotační program Biodiverzita

publikováno 18. 3. 2024

V loňském roce naše škola v rámci dotačního programu Biodiverzita získala od Letiště Praha, a.s. finanční prostředky na nákup potřebného materiálu pro výrobu ptačích krmítek, hmyzích „hotelů“ a případně i ptačích budek.

V rámci projektu „Vytváříme podmínky pro druhovou pestrost bezobratlých a ptáků – učíme se pracovat se dřevem“ se chlapcům ze 7. B podařilo vyrobit čtyři ptačí krmítka, která jsme umístili v areálu školy tak, aby bylo možné případné ptačí návštěvníky pozorovat z oken budov 1. i 2. stupně a družiny. Umístění krmítek má přesah i do hodin přírodopisu.

Bohužel nám výroba trvala déle, než jsem předpokládal, a navíc letošní zima je spíše jarem, takže zájem opeřenců je malý, někde žádný. Neházíme však flintu do žita a jsme připraveni na příští rok, kdy můžeme krmítka umístit na zahradu hned na začátku zimy.

Když se ohlédnu za prací chlapců, tak je musím pochválit zejména za vytrvalost a snahu dotáhnout akci až k instalaci krmítek. Stejně jako v ostatních předmětech, tak i zde jsou žáci více i méně nadaní. Co se měli možnost naučit? Kromě: správně upnout do svěráku, uříznout, zabrousit, vyvrtat, přišroubovat a přilepit si kluci mohli v praxi ověřit i platnost rčení „dvakrát měř, jednou řež“ a také, že když nebudu dostatečně přesný a pečlivý, zkomplikuji si další kroky výroby.

Za 7.B Jan Fröhde, učitel pracovních činností