Duben ve školní družině

publikováno 9. 5. 2024

Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem. Tak této pranostice jsme se začátkem měsíce dubna jen smáli. Přišlo (téměř) léto. Většinu času jsme proto trávili venku a chytali jsme sluníčko a vitamin D ve velkém. I přesto jsme stihli ledasco namalovat a vyrobit, např. u prvňáčků rozkvetly nástěnky proplétanými tulipány a z dalekých krajin se vrátili čápi jako opravdoví.

.

.

Jako bonus ke krásnému počasí jsme si užili „Den služeb“. Na zahradě a v malé družině během pár okamžiků vyrostly salóny krásy a zdraví. Během celého odpoledne jsme mohli navštívit několik odborníků na slovo vzatých – kosmetičky, manikérky, kadeřnice a kadeřníky, masérky a maséry a fitness trenéry. I my vychovatelky jsme domů odcházely načesané, nalíčené a po masážích a kosmetickém ošetření o pár let mladší 🙂

.

.

Aprílové počasí předvedlo, co umí, takže radost ze sluníčka a tepla nám dlouho nevydržela. Vrátila se zima. I sníh kolem poletoval. My se bláznivého počasí nelekli a v pondělí 22.4. na Den Země jsme vyzbrojeni pytli a rukavicemi vyrazili uklidit les a přilehlé okolí školy. A po celý zbytek týdne jsme se věnovali ekologii a ochraně přírody i teoreticky – formou her a pracovních listů. Své znalosti si pak děti ověřily v běhací  kvízové bojové hře. Kdo správně zodpověděl všechny záludné otázky, vyluštil tajenku. Na závěr nechyběla pro všechny zdatné ekology malá sladká odměna.

.

.

.

V posledním dubnovém týdnu se vrátilo jaro. Konečně Měsíčkové dostali rozum, přestali se přetahovat o kyj a předali ho, komu patří. A my si mohli na zahradě společně vyrobit družinovou čarodějnici z různých materiálů (dřevo, starý míč, látky, balonky aj.). A protože už víme, co škodí životnímu prostředí, neskončila na hranici. U dveří družiny vítá každého, kdo k nám přijde.

Děti a paní vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde