Exkurze žáků 2. tříd ze ZŠ Středokluky na Letiště V. Havla v Praze

publikováno 10. 6. 2024

 

Na začátku června se žáci 2. tříd ze Základní školy Středokluky vydali na exkurzi na Letiště Václava Havla Praha. Děti byly nadšené již při příjezdu na letiště. V odletové hale terminálu 2 je přivítala paní průvodkyně. Po bezpečnostní kontrole všichni nastoupili do autobusu, ve kterém se uskutečnila komentovaná prohlídka. Ta jim přiblížila vše, co se děje na letištní ploše – přílety a odlety letadel, parkování letadel, doplňování paliva, nakládání zavazadel a kontejnerů atd. Paní průvodkyně v průběhu exkurze odpovídala na zvídavé otázky dětí i vyučujících.

.

.

Poté se všichni autobusem přesunuli k hangáru. Hangár je místo, kde jsou letadla opravována, údržbována a připravována na další lety. Pro některé děti to byla první příležitost vidět letadlo z takové blízkosti, a to nejen část pro cestující, ale také pro personál letadla. Děti si prohlédly palubní kabinu, některé oslovily spolužáky prostřednictvím palubního mikrofonu a mohly si vyzkoušet, jak se používají záchranné vesty. Největší raritou pro děti bylo umývání letadla zvenku, to si i někteří odvážlivci sami zkusili.

.

.

Exkurze na letiště se všem moc líbila a unavené děti, plné zážitků, se kolem jedné hodiny vrátily zpět do školy.   

.

.

Třídy 2.A a 2.B