Hodiny moderní chemie - semafor, barevný oheň a zmrzlina

publikováno 8. 4. 2024

Osmáci a deváťáci v úterý 2. dubna při programu Hodiny moderní chemie pod vedením dvou studentů Vysoké školy chemicko-technologické v Praze poznávali chemii zajímavě a netradičně. Studenti nám ukázali, jak se dělá chemický semafor, náplň do hasicího přístroje, různobarevné plameny a co se všechno dá podnikat s kapalným dusíkem o teplotě -196°C, tečkou byla ve třídě vyrobená zmrzlina.

.

.

V průběhu druhé hodiny na téma chemie a životní prostředí jsme se zábavnou formou dozvěděli více o vodě, čištění vody, o ropě a její těžbě.

Projekt popularizuje chemii a vědu a jeho cílem je ukázat, že chemie nejsou jen vzorečky ale i zábava.

Náš svět se skládá z 94 chemických prvků a i „láska je chemie“  😊

.

.

Martina Drgová, učitelka přírodopisu a chemie