Informace k začátku školního roku

publikováno 22. 8. 2023

Milí žáci, vážení rodiče,

prázdniny se pomalu chýlí ke konci a my bychom vás chtěli touto cestou pozdravit a před začátkem školního roku poslat několik informací, které nám pomohou zvládnout začátek nového školního roku.

Jak víte, v průběhu prázdnin došlo ke vzájemné výměně prostor mezi prvním a druhým stupněm. Ještě nyní jsou dokončovací práce v plném proudu, a tak i my věříme, že se do začátku roku stihne vše dokončit a nachystat. Nechceme vám popisovat, co všechno se v průběhu prázdnin pod taktovkou obecního úřadu dělalo, bylo toho opravdu mnoho. Ale všem, kteří se na tom podíleli, bychom chtěli moc poděkovat.

Školní rok tedy začne 4. září, tradičně v 7.50 hodin. Děti ze 2.A, 2.B a 5.A ve staré budově ve Školské ulici a celý druhý stupeň, tedy třídy 6.A., 6.B, 7.A, 7.B, 8.A a 9.A v nové budově na Kubrovce.
Děti ze 3.A a 4.A se sejdou ve škole v Kněževsi. Výuka zde začíná v 8.00 hodin.

Pro naše prvňáčky začne škola tento den o něco později, přesněji v 8.00 hodin, kdy se sejdou před starou budovou ve Školské a kde si je převezme jejich paní třídní učitelka.

Do nového roku jsme přichystali změnu pro rodiče i žáky prvního stupně. Od letoška budeme mít čtyři oddělení školní družiny, které budou umístěny v prostoru staré budovy ve Školské ulici. Díky tomu se do družiny dostanou všichni zájemci od první do čtvrté třídy.
Kromě toho bude ve Středoklukách nově fungovat i ranní družina. Ta bude otevřena od 7.00 do začátku výuky. Děti budou moci do školní družiny přijít mezi 7.00 a 7.20 hodin. Ostatní příchozí pak počkají na otevření školy v 7.30 hodin venku. Pokud by do ranní družiny chtěli chodit i nějací třeťáci nebo čtvrťáci, odvede je paní vychovatelka společně na autobusovou zastávku tak, aby stihli začátek výuky v Kněževsi v 8 hodin.

Díky navýšení počtu tříd a oddělení školní družiny jsme pro letošní školní rok přijali několik nových kolegyň a kolegů. Do školní družiny nastoupí paní magistra Eliška Chalupová, na druhém stupni bude třídní učitelkou 6.B a vyučující českého jazyka a anglického jazyka paní doktorka Natálie Fialková, dějepis a občanskou výchovu bude učit magistr František Kubica, PhD a matematiku, fyziku a informatiku pan magistr Josef Zeman.

Rodičům prvňáčků a druháků připomínáme, že výuka plavání začíná již druhý týden v září, přesněji v pondělí 11.9. a bude probíhat do poloviny listopadu. Budete tedy potřebovat potvrzení od lékaře, že se vaše dítě může výuky zúčastnit. O tomto vás již předem informovaly třídní učitelky.

Rodičům a žákům šestých tříd připomínáme blížící se adaptační kurz v Hrachově u Kamýku nad Vltavou. Ten proběhne od pondělí 11.9. do středy 13.9.2023. Rodiče dostanou bližší informace od třídních učitelek přes Bakaláře nebo e-mailem.

Veškeré další informace ohledně průběhu školního roku, výuky, plánovaných akcí apod. dostanete na chystané informativní třídní schůzce ve čtvrtek 14. září.

Užijte si zbytek prázdnin a nejdéle v pondělí 4. září se vás těšíme.

vedení školy