Internet a rizika s jeho používáním

publikováno 7. 10. 2023

Ve středu 25. září 2023 jsme se s žáky věnovali internetové bezpečnosti.

Víte, co je to internetová bezpečnost?

V dětství nás starších by to byl pojem ze Sci-fi románu. Pro dnešní děti je to realita. A jako každá věc i internet má své pozitivní i stinné stránky. Nebezpečí, která hrozí z internetu nás neděsí bezprostředně jako hororový film a nebolí jako třeba natlučené koleno. Proto je internetové nebezpečí nenápadné, skryté a snadno podlehneme pocitu, že nám vůbec nehrozí. Většina z nás si neuvědomuje, jakému riziku se při běžném používání internetu vystavujeme.

Upozornit děti na tato nebezpečí k nám do školy přišel odborník z bankovní sféry pan Vladimír Bareš, protože v bankách dbají na internetové bezpečí velmi pečlivě. A protože se v tom skvěle vyzná, vysvětlil dětem, jak funguje internet, jaké jsou jeho klady, ale i zápory. Poskytl dětem širokou škálu konkrétních praktických rad, ze kterých jsme se poučili i my dospělí.

Bez těchto znalostí se dnes neobejde žádný uživatel internetu a každá rada, která uvízne v našich hlavách nám může ušetřit velké problémy. Doporučujeme😊

Iva Farová a Emil Červený, třídní učitelé 3.A a 4.A