Jak jsme jeli na Čabárnu

publikováno 21. 9. 2023

Ve dnech 11. a 12. 9. 2023 se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili programů ekologické výchovy v NSEV Kladno – Čabárna. V pondělí 11. 9. proběhl program Život na louce pro 4. třídu a v úterý 12. 9. proběhl program Ptačí svět pro 3. třídu.

Po oba dny panovalo nejkrásnější počasí, jaké jsme si mohli přát. Ze zastávky Brandýsek „u kina“ vede nádherná pěší stezka přírodou. Proto nám cesta příjemně ubíhala.

NSEV Čabárna je ekologické centrum, které má pro děti připravenu řadu zajímavých programů, které probíhají v učebnách budovy i ve venkovním prostředí. Programy mají pestrý obsah, např. čtvrťáci se seznámili se zvuky hmyzích zástupců na louce, poznávali byliny podle vůně a chuti, třeťáci řadili ptáky do skupin podle tvaru nohou a zobáku, seznamovali se s některými zvláštnostmi různých druhů a vyzkoušeli si formou hry, jak je pro ptačí rodiče těžké uživit potomstvo.

Děti si mohou u svačiny prohlédnout sladkovodní i mořské akvárium, vidět řadu preparovaných živočichů a rostlin, dočíst se o zajímavostech ze živočišné a rostlinné říše. Ve venkovním prostředí je pro děti volně přístupné minizoo, ve kterém je kromě jiných nejmilejším obyvatelem krkavec Karel, který umí zdravit ahoj.

Cesta zpět byla stejně příjemná jako cesta tam, jen byla bohatší o zážitky, které jsme si nesli s sebou z Čabárny, a byla lehčí o snědenou svačinu.

Žáci a učitelé 3. a 4. třídy ZŠ Středokluky – Kněževes

více fotek ve fotogalerii – klikni zde