Leden ve školní družině

publikováno 15. 2. 2024

Po návratu z prázdnin jsme si vyprávěli o zážitcích a hlavně o dárcích od Ježíška.  Děti mohly po dohodě s rodiči i nějaký oblíbený dárek přinést do družiny ostatním ukázat a předvést. Také jsme si začali naplno užívat družinové dárečky – nové hračky, hry, stavebnice a prvňáčci krásné loutkové divadlo. Zejména kluky zaujala elektronická stavebnice, holky přijaly s nadšením nové panenky a všichni si stále rádi staví s magnetickou stavebnicí.

V prvním týdnu jsme si připomněli tradici Tří králů, pustili jsme si o nich pohádku, luštili jsme hádanky v pracovních listech a prvňáčci si pro nás ostatní připravili tříkrálovou písničkovou návštěvu v kostýmech.

Pro ptáčky jsme vyráběli krmítka z šišek i z kartonu, malovali jsme barvené čepice a rukavice, ptáčky v zimě, bílým fixem jsme vymalovali kouzelné zasněžené vesnice. Někteří vázali z vlny barevné čepičky, prvňáčci si vyráběli ponožkové sněhuláky, starší děti velké sněhuláky z papíru. Leden nám moc sněhu nepřinesl, ale máme plné nástěnky sněhových vloček z ušních tyčinek.

Také k nám přijel divadelní soubor „Divadýlko z pytlíčku“ s pohádkovým představením „Jak na obra“ plným písniček a rýmů.  Představení s herci a vskutku obřími loutkami plné humoru a nadsázky se všem moc líbilo, mladším i starším.

I přes proměnlivé počasí jsme se snažili chodit každý den ven. Vyběhat se na hřiště a na cyklistickou stezku, nebo alespoň na procházky. Sněhu bylo pomálu, snad si v únoru užijeme zimních radovánek více. A když už bylo venku opravdu velmi nepříjemně, využili jsme možnosti pobýt v sokolovně, kde jsme tančili, hráli sochy a užili si legraci s padákem a malými balonky.

Děti a paní vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde