Listopad ve školní družině

publikováno 8. 12. 2023

Listopad se na první pohled může zdát nezajímavým měsícem. Prázdniny a léto dávno pryč a Vánoce v nedohlednu (tedy pro děti :-). My jsme ale v družině ani trochu nezaháleli. Listopad jsme přivítali ve jménu Sv. Martina. Přečetli jsme si o něm legendu, malovali jsme vinné hrozny a husy a vyrobili jsme si krásné bílé koníčky se stříbřitými hřívami. A třešničkou na dortu byli pravé martinské rohlíčky. Paní vychovatelky přinesly těsto a postupně si každý vytvořil rohlíček. Druhý den jsme si na nich společně pochutnali.

.

.

Po vzoru sv. Martina jsme se rozhodli, že si připomeneme světový den laskavosti a stali jsme se na celý měsíc „Laskavci“. Rozdávali jsme červíčky pro štěstí vyrobené z barevných drátků – našim milým p. učitelkám, šikovným kuchařkám a také paní uklízečce. A každý den jsme se snažili udělat někomu druhému radost malou laskavostí, ať už sobě navzájem, sourozencům nebo doma rodičům.

Letošní listopad nám připravil velmi rozmanité počasí. Na počátku jsme se ještě probíhali v lese mezi spadaným listím a sluníčko nás pěkně hřálo. V půli měsíce nás nejednou překvapil vítr a déšť, ale několikrát se nám podařilo vytáhnout na fotbalovém hřišti draky. Svatý Martin sice přijel na bílém koni jen na našich obrázcích, ale ke konci měsíce jsme se sněhu přeci jen dočkali.

.

.

Děti a vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde