Lyžařský kurz no. 1 pohledem účastnice

publikováno 30. 1. 2024

V sobotu 6. ledna jsme odjížděli do Janských Lázní, do boudy Jiřinky. Ze začátku jsem se trochu bála. Myslela jsem si, že to bude nějaká stará chatrč, ale opak byl pravdou. Byla to útulná, velká chalupa, v pokojích bylo dost místa, měli jsme tam i svůj vlastní stůl, kam jsme si mohli odložit věci.

.

.

Když jsme si rozdělili pokoje, vybalili jsme si věci, měli jsme sraz před chatou. Rozdělili jsme se do 4 oddílů. Já jako začátečník jsem byla ve 4. oddílu, za vedoucího jsme měli pana ředitele Martina Molčíka. Ze začátku to byl strašný stres. Ale pak díky panu řediteli to šlo lépe. Druhý den se někteří z nás dostali do oddílu 3. Tam nás měla dcera pana ředitele Bára. Ta nás naučila, jak dělat správně obloučky. S Bárou jsem si to strašně užila. Nejčastěji jsme jezdili na Sporty, to byla taková malá, ale dobrá sjezdovka. Tam to vše začalo. Nejčastěji jsme jezdili hada, poté jsme začali sjezdovku sjíždět sami. Po několika dnech jsme si zkusili sjet i Anděla. To už byla větší sjezdovka, ale všichni jsme to zvládli. Musím všechny pochválit. S panem Jirkou Černým jsme si to též užili. S ním jsme byli také na Sportech. V pátek jsme jeli závody na lyžích.

.

.

Na obědy a večeře jsme chodili do místní restaurace Večernice, snídaně jsme měli v chalupě. Jídla byla moc dobrá. Večer jsme hráli různé zábavné hry. Byli jsme rozděleni do různých týmů, na konci kurzu byl vyhlášen tým, který vyhrál.

.

.

Dominika Houšková, třída 7.A

více fotek ve fotogalerii – klikni zde