Na Budeč se vypravili i naši druháčci

publikováno 2. 10. 2023

Dne 19. září se třídy 2.A a 2.B z naší základní školy vydaly na školní výlet na Hradiště Budeč. Toto historické místo, ležící nedaleko našeho města, nabídlo nejen prohlídku s průvodci, ale také bohatý doprovodný program, který umožnil nahlédnout do historie naší země a prožít několik vzrušujících zážitků.

Průvodci našeho výletu dokázali dětem přiblížit historii Hradiště Budeč způsobem, který všechny uchvátil. S jejich vedením jsme se vydali na prohlídku celého areálu, díky čemuž jsme se přenesli do doby středověku a mohli tak objevit tajemství tohoto historického místa.

Jednou z částí prohlídky byla ukázka hlaholice, starého písma, jež používali naši předkové. Děti měly možnost vyzkoušet si, jakým způsobem se psalo na voskové tabulky.

Další zajímavou aktivitou bylo mletí mouky. Naše třídy se staly dočasnými mlynáři a mlely mouku pod dohledem odborníků. Byla to skvělá příležitost nahlédnout do starých časů a zjistit, jak dané řemeslo bylo důležité pro naše předky.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na střílení z luku. Někteří z nás si vyzkoušeli svoji obratnost a dovednosti v lukostřelbě pod dohledem zkušených instruktorů. Bylo to nejen zábavné, ale také poučné.
Celý den na Hradišti Budeč byl nezapomenutelný. Příroda kolem nás byla krásná a slunečné počasí nám přálo. Všichni jsme si výlet, který nám přinesl nejen nové znalosti o historii naší země, ale také mnoho zábavy a dobrodružství, užili.

Třídy 2.A + 2.B