Noc s Andersenem 2024 v ZŠ Středokluky

publikováno 25. 3. 2024

Každým rokem na jaře probíhá celostátní literární akce „Noc s Andersenem“. Tato akce není pouhou událostí, je to zážitek, který spojuje především děti prostřednictvím kouzla pohádek a fantazie. Je to příležitost pro všechny věkové kategorie k tomu, aby se ponořily do světa magie a dobrodružství, které Andersen tak mistrovsky vytvořil. Cílem jsou společné zážitky dětí v kolektivu nezávazně inspirované některým literárním dílem či spisovatelem. Letošní termín Noci s Andersenem vyšel na pátek 22. března 2024 a byl spjat se 100. výročím narození českého spisovatele Eduarda Petišky. K jeho neznámějším dílům patří např. Staré řecké báje a pověsti a příběhy o Krtkovi.

Ani děti ve Středoklukách si jako každý rok tuto akci nemohly nechat ujít. Letošního 24. ročníku Noci s Andersenem se zúčastnilo přes 80 žáků 1. stupně ZŠ Středokluky. Byl pro ně připraven zábavně-naučný program od literární soutěže, kde se utkala smíšená družstva dětí 2. až 5. tříd, po čtení z knih E. Petišky a pouštění pohádek na motivy již zmíněného autora.

Všechny děti získaly za účast drobné odměny, které byly nakoupeny za finančního přispění Českého svazu žen – Klubu Kněževes. Za příspěvek ženám z Kněževsi děkujeme.

Rádi bychom poděkovali i rodičům, kteří přispěli něčím dobrým „k zakousnutí“.

Všechny děti si noční akci užily a již se těší na příští 25. ročník Noci s Andersenem.

Kolektiv učitelů 1. stupně ZŠ Středokluky