Noc s Andersenem

publikováno 21. 4. 2023

 

V pátek 31. 3. 2023 se naše škola zapojila do 23. ročníku Noci s Andersenem. Akce má za úkol podpořit dětské čtenářství.

Žáci z pěti tříd prvního stupně se sešli se svými učiteli v 17 hodin ve škole a čekal je večer plný her, zábavy, legrace a samozřejmě i čtení knih. Hravou formou se dověděli o malířce a ilustrátorce Heleně Zmatlíkové a o Ondřeji Sekorovi, autorovi Ferdy Mravence. Starší žáci se také vzájemně seznamovali se svými oblíbenými knihami, které právě čtou, zpívaly se písničky a všichni se zúčastnili i sportovních her a kvízů připravených v areálu školy. Pak už děti čekalo přespání ve spacáku ve třídách. Na tuto část Noci s Andersenem se velmi těšily.

Celá akce byla úspěšně zakončena sobotní společnou snídaní a návratem domů.

.

Více fotek ve fotogalerii – klikni zde

Za organizátory Ladislav Horák, třídní 5.A