Pobytový kurz 2. ročníků ve Stradonicích u Nižboru

publikováno 26. 6. 2024

Pobytové kurzy a školy v přírodě jsou pro žáky základních škol nezapomenutelným zážitkem. Jedním z oblíbených míst, kam se žáci také vydávají, jsou Stradonice u Nižboru. Tato malebná lokalita v srdci přírody nabízí ideální prostředí pro vzdělávání, hry a dobrodružství.  Předposlední červnový týden se žáci 2. tříd ze ZŠ Středokluky do Stradonic také vypravili.

Žáci byli ubytováni v Penzionu Klamovka, který leží na kraji obce a obklopuje jej rozlehlá zahrada. Každý den byl naplněn pestrým programem, který kombinoval vzdělávací aktivity s volnočasovými činnostmi. Ráno začínalo rozcvičkou, která děti probudila a připravila na nadcházející den. Po snídani byly programy zaměřeny na environmentální výchovu, historii regionu či praktické dovednosti. Děti se naučily rozpoznávat místní rostliny a živočichy, a seznámily se s historií keltského osídlení v dané oblasti. Navštívily také v nedalekém Nižboru místní sklárnu a v zámku byl pro ně připraven program na keltskou kulturu. Kromě vycházek do okolí odvážné děti také zažily večerní bojovku. Na zahradě se všechny zapojovaly do různých her a činností.  

Poslední den byl věnován nejen balení a úklidu, ale také závěrečnému zhodnocení celého pobytu. Děti si vyměnily dojmy a vzpomínky, a mnoho z nich odjíždělo s bohatými zážitky.

.

.

Třídní učitelky a vychovatelky ze ŠD 2. ročníků

více fotek ve fotogalerii – klikni zde