Pobytový kurz Hrachov 2024

publikováno 8. 6. 2024

V pondělí 13.5.2024 jsme ‚my páťáci‘ odjeli společně s 1. třídou na pobytový kurz do Hrachova.

Ihned po příjezdu jsme si vybalili a šli jsme si říct téma a program našeho kurzu. Téma pro pětidenní pobyt bylo dětmi zvoleno: Pirátská výprava.

Členové naší posádky měli za úkol mít kostýmy a pirátské doplňky.

První odpoledne jsme vyrazili k vodě, kde děti si z přírodnin začaly stavět lodě a přístavy, kde piráti za dávných časů kotvili.

Druhý den jsme si v učebně vyráběli vlajky a veškeré doplňky určené k pirátskému putování. Zároveň jsme navštívili i místní sportoviště, kde jsme si zahráli mnoho míčových a pohybových her. Večer proběhla jako již tradičně, oblíbená diskotéka, která se všem moc líbila, včetně našich malých prvňáčků.

Třetí den jsme měli sportovní dopoledne, kde obě třídy společně plnily disciplíny. Závěrem byli vyhodnoceni nejlepší sportovci a sportovkyně proběhlého sportovního zápolení. Odpoledne jsme vyrazili na procházku do okolí, kde jsme pozorovali přírodu a viděli mnoho zvířat, o kterých jsme se učili v přírodovědě a na živo jsme si je mohli pohladit a vyprávět si o jejich životě.

.

.

Čtvrtý pirátský den jsme navštívili Ochranu fauny České republiky – záchrannou stanici, kde jsme společně absolvovali přednášku spojenou s ukázkami zvířat, které lidi našli s handicapem a jsou odkázaná žít v zajetí. Večer jsme hledali poztrácené pirátské poklady a zároveň vytvářeli kopie zlatých mincí a předmětů.

Pátý den po snídani jsme si zabalili a společně zhodnotili naší pirátskou plavbu.

A výsledek?

Plavba dopadla na výbornou, dětem se moc líbila a spokojeně jsme vyrazili k domovu.

.

.

Ladislav Horák, třídní učitel 5.A

více fotek ve fotogalerii – klikni zde