Předškoláci na návštěvě v první třídě

publikováno 7. 3. 2024

V únoru navštívily naši školu Sovičky z MŠ Kněževes a Žabičky z MŠ Středokluky. Prvňáci ukázali svým kamarádům, co se dosud ve škole naučili. Předvedli, jak umí číst, porozumět textu a celou větou odpovídat na otázky. Ukázali, že psaní není žádná věda, když si žák procvičí ruce, pěkně se posadí a správně drží pero. Při hře zvané Autíčka děti počítaly do deseti. Vítězné družstvo bylo odměněno potleskem. Předškoláci jim na oplátku zazpívali písničku. Vyzkoušeli si, co umí naše kouzelná interaktivní tabule. Dokázali poznat a pojmenovat zvířátka a určili, kde jednotlivá zvířátka bydlí. Ze školy si odnesli dárky, které pro ně školáci připravili při pracovních činnostech. S výrobou dárků pomohly i děti v družině. Na závěr předškoláci nahlédli do školní družiny. Už se těší, co se ve škole naučí a jak si budou po vyučování v družině hrát.

Jana Paruševová a žáci 1. třídy