Projdi se Kladnem

publikováno 8. 5. 2022

V úterý 3. května 2022 se žáci 7. ročníku vydali do Kladna na komentovanou prohlídku města.

Tento program pro žáky zajistilo Sládečkovo vlastivědné muzeum Kladno.

Žáci za doprovodu lektorky prošli historickým centrem města. Pomocí dobových map a fotografií porovnávali minulost a současnost města. Během cesty vyplňovali pracovní listy. Také hráli hru, na jejímž konci v muzeu našli schránku s malým překvapením.

V cíli cesty ve Sládečkově muzeu navštívili výstavu s názvem Za ptáky ke krmítku a do kladenského okolí. Dozvěděli se, jak správně krmit ptáky a jaké budky jsou vhodné pro jarní osídlení. Pak také vyplnili naučný kvíz.

Při závěrečné besedě s lektorkou diskutovali o nutnosti ochrany životního prostředí.

Akce se vydařila a děti měly možnost blíže poznat svůj region.

M. Lepičová