Projektový den Harry Potter

publikováno 6. 10. 2023

V úterý 26. září 2023 navázal 9. ročník na tradici organizace projektových dnů. Tentokrát nás navštívil oblíbený Harry Potter. Cílem projektového dne v měsíci září je, aby se děti navzájem poznaly a seznámily se napříč všemi ročníky 2. stupně. Žáci 9. ročníku vymysleli a naplánovali setkání v prostorách školy i v rozlehlém venkovním areálu. Připravili si zajímavé kostýmy a masky. Devět smíšených týmů v různobarevném oblečení plnilo úkoly pod vedením vedoucích týmů na těchto devíti stanovištích:

• Kouzla
  • Létání na koštěti
  • Hadí jazyk
  • Mapy
  • Puzzle s otázkami
  • Hledání viteálů
  • Lektvary
  • Hrníčky
  • Famfrpál

Děti na stanovištích plnily zábavné i naučné úkoly z mnoha různých odvětví – z matematiky, chemie, přírodopisu, zeměpisu, tělesné zdatnosti a obratnosti. Děti také trénovaly paměť, postřeh a rychlost. Všechny děti tak určitě získaly nové vědomosti, osvojily si dovednosti a jistě si vytvořily nové kamarádské vztahy. Dle ohlasů dětí i učitelů se projektový den líbil. Deváťáci tak zaslouží poděkování za pečlivou přípravu a dobrou organizaci celého dopoledne.

Martina Lepičová, třídní učitelka 9. A