Projektový den pro 2.stupeň ze dne 15.9.2022

publikováno 22. 9. 2022

Po loňském covidovém začátku školního roku, kdy se nemohly mísit třídy a nebylo možné zrealizovat projektový den, chtěla 9.třída navázat na tradici organizace projektového dnu, aby se seznámily děti napříč ročníky. Deváťáci naplánovali, vymysleli, ovšem plán uskutečnit setkání venku zhatila předpověď počasí. Nenechali jsme se zaskočit a přesunuli celý projektový den do našich prostor školy Kubrovky .  Byl to dobrý tah, protože jsme se všichni mohli seznámit s novým prostředím.

 

Deset týmu v  různobarevném oblečení absolvovalo deset stanovišť. A protože v letošním roce si připomínáme 85 let od uvedení prvního filmu Walta Disneyho, téma bylo jasné, každé stanoviště představovalo jednu animovanou pohádku: Hledá se Nemo, Popelka, Aladin, Sněhurka a sedm trpaslíků, Ledové království, Medvídek Pú, Malá mořská víla, Na vlásku, Lví král, Doktorka plyšáková.

 

Děti plnily rozličné disciplíny z mnoha odvětví: fyzika, zdravověda, tělesná zdatnost, zručnost, chemie, trpělivost, paměť aj. Vše se moc povedlo, ale nejzajímavějším stanovištěm bylo vyhlášeno Ledové království s pokusy – lihová raketa a barevný led.

Našim deváťákům moc děkujeme za přípravu a organizaci a těšíme se na další.

 

Ivana Bádalová, třídní učitelka 9.třídy