Říjen ve školní družině

publikováno 9. 11. 2023

S příchodem října jsme v družině i přes stále krásné, teplé a slunečné babí léto přivítali podzim. Celý měsíc jsme si povídali (četli, zpívali a mrkli i na tematická videa) o střídání ročních období a měsících v roce. Letem světem jsme zabrousili i do Vesmíru a hledali odpověď na otázku, proč se u nás vlastně ta čtyři roční období střídají. Seznámili jsme se s některými podzimními pranostikami, sledovali jsme barevnou proměnu přírody, připomněli jsme si, co na podzim dělají zvířátka. A shodli jsme se, že i my lidé se chystáme na zimu tvorbou zásob – sbíráme ořechy, sklízíme a ukládáme do sklepů zeleninu a ovoce, hlavně brambory a jablíčka.

.

.

Na vycházkách jsme se pravidelně vypravovali sbírat kaštany pro zvířátka. A pro nás barevné listy, šípky, suché zajímavé trávy a žaludy potřebné k vyrábění a malování obrázků. V naší fotogalerii můžete vidět podzimní koláže, víly s přírodními kadeřemi ozdobené šípky, krásně zbarvené stromy, dýně, ježky, netopýry, obří housenku a veselé draky. Ty na nástěnkách sice nelítají, ale pokud venku alespoň trošku zafoukal vítr, vyvětrali jsme na hřišti i ty létací. A pro jistotu jsme si vyrobili i deštníky, však v listopadu jako když je najdeme 😊 

.

.

Závěr měsíce jsme ukončili, jak se patří – připomněli jsme si významné podzimní zvyky – trošku zádumčivé Dušičky a hlavně rozverný a dětmi oblíbený Halloween – uspořádali jsme pravý strašidelný bál. Hned po obědě jsme se převlékli do masek hrůzostrašných i veselých, nalíčili jsme se a v družině prvňáčků a posléze i na sále Sokolovny jsme předvedli, co umíme v tanečním reji.

.

.

Děti a paní vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde