Turistický kurz 9. ročníku na Křivoklátě

publikováno 26. 6. 2024

 

Žáci 9. ročníku se vydali od 20. – 23. června 2024 na turistický kurz na Křivoklát. Byli ubytováni v turistickém a sportovním areálu U Kolečka pod hradem Křivoklát. Deváťáci po příjezdu navštívili Informační a turistické středisko s. p. Lesy ČR, kde si otestovali svoje přírodovědné znalosti na interaktivní výstavě Les kolem nás. V pátek dopoledne se vypravili na prohlídku hradu Křivoklát, kde prošli okruh s názvem Celým hradem, navštívili gotické a hradní paláce včetně hradeb a věže. V sobotu se vypravili na naučnou stezku Brdatka, prošli dendrologickou stezkou a  navštívili sportovní a herní centrum Jasan. Odpoledne hráli v terénu nebo sportovním areálu různé sportovní hry a soutěže. Součástí turistického kurzu byla práce s mapou CHKO Křivoklátsko, orientace na mapě, měřítko mapy. Pracovali s buzolou. V terénu v křivoklátských lesích chodili podle turistických značek. V průběhu celého kurzu úspěšně zdolali kolem 25 km. Navštívili také několik turistických vyhlídek. Každý večer hráli v klubovně společenské hry, kvízy a soutěže. Také se intenzivně ve volných chvílích věnovali nácviku Posledního zvonění. V průběhu kurzu se učili pracovat s fotoaparátem, ve skupinách zachycovali zajímavé momenty při putování přírodou Křivoklátska. Večer fotografie představovali ostatním a to často s vtipným komentářem. V horkých dnech došlo i na osvěžení v Rakovnickém potoce. Deváťákům se podle jejich vyjádření a hodnocení na kurzu líbilo. Byla to jejich poslední společná akce na základní škole. Snad se budou na Křivoklátsko v budoucnu rádi vracet.

Martina Lepičová

více fotek ve fotogalerii – klikni zde