Únor ve školní družině

publikováno 12. 3. 2024

Únor, to je měsíc masopustních veselí a karnevalů.  Zvlášť masopust má u nás dlouholetou tradici a v posledních letech zažívá svůj velký návrat. A proč by také ne. Pospolitost a radostné setkávání je v každé době velmi důležité. A masopust přináší potěšení dětem i dospělým. A tomu se v družině v žádném případě nevyhýbáme. Proto jsme se všichni jedno únorové odpoledne přestrojili do rozličných masek a užili si taneční rej naplno. A bylo to pestré odpoledne… Večerníček přivedl mnoho bytostí z říše pohádek – princezny, víly, kouzelníky a čarodějky, rytíře a čerty, navštívili nás superhrdinové z filmů a hororů, přišlo také mnoho zvířat, přičemž některé nejprve museli uzavřít dočasné příměří – jak jinak by se mohlo třeba stát, že s kočkami tančí myšák a nic se mu nestane? Na bezpečnost dohlížel hasič, zasportovali jsme si s fotbalisty i baletkou a vše zdokumentoval vášnivý reportér. Na závěr akce odborná porota vybrala několik top masek, ale malou odměnu dostali všichni zúčastnění. A pak už fešný pilot nastartoval a nashledanou karnevale! Ahooooj zase za rok!!!

Únor je také měsíc zasvěcený sv. Valentýnovi a svátku všech zamilovaných. Ten na rozdíl od masopustu u nás příliš dlouhou tradici nemá, ale už ho začínají zdá se brát na milost i největší odpůrci. Někteří pánové dokonce tvrdí, že ženy se sice tváří, že tento komerční svátek nemají rády, ale pak jsou smutné, když nic nedostanou. Svátek sv. Valentýna připadá na 14. února, kdy byl Valentýn popraven. Tento římský biskup totiž údajně tajně oddával zamilované páry i přes zákaz císaře, aby muže ochránil před odchodem do války. A další legenda vysvětluje vznik tzv. valentýnek – uvězněný Valentýn se prý zamiloval do dcery žalářníka a před popravou jí poslal milostné psaní na rozloučenou. My jsme si tento svátek připomněli a kdo chtěl, vyrobil si svoji valentýnku.

Ani v únoru jsme se sněhové nadílky nedočkali. Procházky vystřídal častější pobyt v tělocvičně. Ale nevadilo nám to, hráli jsme pohybové a sportovní hry a bylo nám fajn.

Děti a paní vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde