Vánoční Praha

publikováno 11. 12. 2022

Ve čtvrtek 7. 12. 2022 jsme se vypravili se čtvrtou třídou do Prahy. Sraz byl ráno ve škole v Kněževsi a společně jsme vyrazili na autobus. Po několika přestupech jsme se ocitli na Zámeckých schodech, po kterých jsme se dostali nahoru na Pražský hrad. Výhled na Prahu děti upoutal, zvlášť se líbil pohled na Petřínskou rozhlednu.

Prošli jsme kolem Baziliky sv. Jiří, která je jedním z nejstarších českých kostelů a pohřebištěm Přemyslovců. Na třetím nádvoří Pražského hradu jsme si prohlédli balkón, z kterého promlouvají k občanům prezidenti a sochu sv. Jiří, bojujícího drakem.

Velkou zajímavostí byl Mrákotínský monolit vysoký 15, 42 m, který se podařilo nainstalovat až na podruhé.

Po zhlédnutí střídání hradní stráže jsme se Nerudovou ulicí přesunuli ke Karlovu mostu, po kterém jsme přešli přes Vltavu. Na Staroměstské mostecké věži děti spočítaly ledňáčky, minuli jsmenejužší dům v Praze a vycházku ukončili na Staroměstském náměstí.

Po prohlídce Pražského orloje a dvaceti sedmi křížů na památku českých pánů, jsme přešli Pražský poledník. Našli jsme si zde chvilku na odpočinek, někteří si zakoupili trdelník, snědli ho pod ozdobeným vánočním stromem a poté jsme se vydali na zpáteční cestu.

Počasí nám přálo, občas vysvitlo i sluníčko, vycházka se vydařila a těšíme se na příští akce.

Iva Farová, třídní učitelka 4.A

další fotky ve fotogalerii – klikni zde