Velikonoční tvoření

publikováno 4. 4. 2024

Umíte si představit velikonoční svátky bez slepiček, kuřátek, beránků a zajíčků? My také ne.

Zrovna posledně jmenovaný velikonoční zajíček přihopkal do našich krajů původně z Německa koncem 19. století. Ale zmínka o něm je už v Bibli, kde byl symbolem chudoby, pokory a skromnosti. V pohanské mytologii je zajíc spojen s příchodem jara. Patří mezi velmi plodná zvířata, proto symbolizuje jaro a příchod mláďátek na svět.

V dnešní době se stal zajíček především milou jarní a velikonoční dekorací. A takového nádherného zajíčka si vyrobily naše děti 19. a 21. 3. 2024 v Davidově tvůrčí dílně přímo u nás ve škole. Vede ji skvěle David Frass. Přijel až k nám, do všech tříd prvního stupně. Přivezl si s sebou dřívka různých tvarů a velikostí a spoustu dalšího materiálu, nářadí a doplňků na výrobu zajíčka. Až oči přecházely, kolik toho bylo. Kromě zajíčků měl s sebou ukázky řady dalších výrobků, které se dají z tohoto materiálu vyrobit.

Práce byla výborně zorganizovaná a dětem šla rychle od ruky. Zajíčci se dětem moc povedli a dnes zdobí dětem pokojíčky.

Iva Farová a Emil Červený