Výjezd žáků do Velké Británie 2024

publikováno 6. 6. 2024

29.5. Je středa a my vyrážíme na dlouhou cestu do Velké Británie. Cesta ubíhá bez žádných komplikací.

30.5.    Před 5.hodinou ranní vjíždíme do Londýna, hned vyrážíme: katedrála sv.Pavla , Tower Bridge, Tower of London a mnoho dalších památek. Večer nás čeká první setkání v britských rodinách. Tentokrát jsme ubytováni ve Walesu – blízko hlavního města Cardiff. Na meeting pointu jsme plni napětí, kdo si nás odveze.

31.5. Ráno si vyprávíme zážitky z rodiny a předháníme se, kdo měl co dobrého k večeři.  Večer se zase na své „rodiče“ těšíme. Čeká nás Stratford, Warwick a Oxford. Ve Stratfordu jsme navštívili dům Williama Shakespeara a prohlédli město, ve Warwicku na středověkém hradě jsme strávili krásné odpoledne, účastnili se ukázky Války růží mezi Yorky a Lancastery a na závěr si prohlédli univerzitní město Oxford.

.

.

1.6. Vyrazili jsme do lázeňského města Bath, viděli slavné Stonehenge, kde jsme nabíjeli energii na celý rok. V Salisbury jsme si prohlédli katedrálu s nejvyšší kostelní věží ve Velké Británii, spatřili Magna Carta (Magna charta libertatum, také Magna Carta, nebo také Velká listina práv a svobod, je anglický právní dokument původně vydaný roku 1215. Omezoval některé panovníkovy pravomoci, vyžadoval, aby respektoval zákonné procedury a aby akceptoval, že jeho rozhodování bude omezeno zákonem), nakupovali, při cestě jsme zahlédli křídového koně. Poslední večer a noc v rodinách, nikdo tam nic nezapomněl.

2.6. Poslední den začal již v 6 hodin ráno, kdy jsme vyrazili na prohlídku druhé části Londýna.  Procházku jsme zahájili v Kensingtonských zahradách, přes Hyde Park jsme došli k Buckinghamskému paláci, prošli kolem Trafalgarského náměstí, fotili the Houses of Parliament, Westminsterskou katedrálu i Big Ben, spatřili Londýn z řeky Temže z lodě i z výšky z London Eye , proběhli  Picadilly Circus, Leicester Square. Zpět jsme opět jeli Eurotunnelem přes Francii, Belgii a Německo a dorazili kolem půl druhé zpět do Středokluk.

.

.

Dle hodnocení dětí se výjezd vydařil, splnil vše: návštěvy památek, neuvěřitelné množství informací, večer se děti musely domlouvat se svými ubytovateli v angličtině – a zvládly to! I to počasí nám přálo! 😊

Bára Fröhde, Ivana Bádalová

více fotek ve fotogalerii – klikni zde