Výlet do Zooparku Zájezd tříd 2.A a 2.B

publikováno 30. 5. 2024

V pondělí 27. května 2024 se žáci tříd 2.A a 2.B ZŠ Středokluky vydali na vzrušující výlet do Zooparku Zájezd. Počasí bylo ideální – slunečné, ale ne příliš horké, což slibovalo skvělý den plný dobrodružství a objevování.

Děti se dopravily do Číčovic autobusem a odtud šly polními cestami až k Zooparku Zájezd. Cesta byla sice dlouhá, ale dětem rychle ubíhala.

.

.

První zastávkou v ZOO byly výběhy domácích zvířat. Děti byly nadšené, když mohly krmit kozy a ovce speciálními granulemi. Některé odvážnější děti si dokonce pohladily malá kůzlátka. Dále děti viděly velbloudy, lamy, pštrosa, opice, surikaty a želvy. Mohly navštívit i terárium, kde viděly velké množství chameleonů, hadů, pavouků a hmyzu. Žáci mohli spatřit sovy, dravce a různé druhy papoušků. V Zooparku Zájezd mají také divokou šelmu – rysa, který se vyskytuje u nás ve volné přírodě.

.

.

Návštěva piknikového místa byla skvělou příležitostí nejen ke snězení svačiny, ale také k odpočinku před zpáteční cestou. Na konci dne děti dostaly ještě chvíli volného času na prozkoumání dárkového obchodu, kde si mohly zakoupit suvenýry na památku. Před polednem se celá skupina vydala zpáteční polní cestou k autobusu, který je bezpečně dopravil zpět do školy. Mnozí žáci si odnesli nejen krásné vzpomínky, ale i nové vědomosti o zvířatech a jejich ochraně.

.

.

Třídní učitelky 2.A + 2.B