Září ve školní družině

publikováno 13. 10. 2023

Začátek školního roku jsme věnovali seznamovacím aktivitám. Přivítali jsme mezi námi prvňáčky, formou her jsme se seznámili s novými dětmi a novou paní vychovatelkou. A protože se zázemí družiny přes léto přestěhovalo, prozkoumali jsme i nové prostory. A hned bez otálení jsme zahájili celoroční družinovou hru. S mladšími dětmi sbíráme pohádkové postavy, se staršími budeme celý rok putovat po českých hradech – jen získat dostatek potřebných hvězdiček a kilometrů.

.

.

Září probíhalo i díky krásnému teplému počasí stále hodně v letním duchu. Vzpomínali jsme na prázdniny, vyprávěli si o našich zážitcích a dobrodružstvích a trávili většinu času venku – na zahradě u školní družiny, u velkého fotbalového hřiště, ale také v okolí školy. Rádi chodíme na kraj obce do březového hájku a do blízkého lesa. Stavíme si tam z přírodních materiálů domečky a bunkry. Na hřišti a zahradě hrajeme různé pohybové a míčové hry. A společně posilujeme spolupráci ve hře s barevným padákem.

Stihli jsme ale také vyrábět a malovat. Zvlášť prvňáčkové se činili – malovali krásné rozkvetlé slunečnice, vyráběli veselé papírové ježky a zralá jablíčka. Ani starší žáci nezaháleli. Někteří modelovali podzimní plody, v další třídě také rozkvetly slunečnice, na chodbě vyrostl velký barevný strom z našich rukou a po nástěnkách se div nerozběhly veselé veverky.

.

.

Děti a p. vychovatelky ŠD

více fotografií ve fotogalerii – klikni zde