Den otevřených dveří v Ústavu experimentální botaniky

publikováno 13. 11. 2023

Bez jídla bychom nežili, naše potrava pochází z rostlin, a tak by bylo dobré vědět něco o tom, jak to v rostlinách funguje.

Možnost prozkoumat procesy probíhající v rostlinách a podívat se na rostliny pod mikroskopem a lupou dostali sedmáci, když se vypravili ve středu 8. listopadu na Den otevřených dveří do Ústavu experimentální botaniky AV ČR, v.v.i.

.

.

Den otevřených dveří probíhal v rámci popularizačního festivalu Týdne akademie věd, program byl pestrý a určený pro všechny generace. Středa dopoledne byla vymezená pro školy, prohlídka ústavu byla výborně organizovaná formou interaktivního veletrhu s množstvím nejrůznějších stánků. Žáci například izolovali DNA z brokolice, barviva z květů a plodů rostlin, prohlédli si rostliny ve skle, špičkové mikroskopy a další speciální přístroje. Ochutnali zmrzlinu vyrobenou pomocí tekutého dusíku.

Ve druhém pololetí letošního školního roku se budou sedmáci v rámci přírodopisu věnovat studiu botaniky, díky této akci měli možnost seznámit se s rostlinnou biologií v praxi.

.

.

Martina Drgová, učitelka přírodopisu

další fotky ve fotogalerii – klikni zde (autory fotek jsou sami žáci)