Prosinec ve školní družině

publikováno 3. 1. 2024

Advent – čas očekávání Vánoc. Pro děti je to očekávání napínavé, nedočkavé a nekonečně dlouhé. A kromě prvních pár zasněžených dní nám v tom ani počasí příliš nepomohlo. Proto jsme v družině dětem čas čekání na Ježíška zpestřily a snad i zkrátily mnoha aktivitami a netradičním adventním kalendářem plným úkolů a zábavy. Každý školní den jsme si přečetli, co máme splnit:

.

.

  • povídali jsme si o zvycích s Adventem a Vánocemi spojených – o Sv. Barborce a Lucii, trénovali jsme básničku nebo písničku pro Mikuláše, prvňáčci si družinu vyzdobili krásnými čerty
  • vybarvovali nebo vyráběli jsme adventní věnce, společně jsme uklidili družinu a ozdobili perníčky a vánoční stromečky;
  • pro rodiče nebo prarodiče jsme vyráběli drobná překvapení, v každém oddělení něco – zvonečky, vánoční přáníčka, hvězdičky, nebo kalendáře s vlastními obrázky;
  • jeden den jsme přišli do družiny v červeném, další den jsme si vytvořili bláznivé účesy;
  • měli jsme den oblíbených společenských her a hraček, kdy každý mohl tu svoji do družiny přinést ukázat;
  • lámali jsme si hlavičky hádankami a hlavolamy, luštili jsme rébusy;
  • pouštěli jsme si vánoční písničky a koledy a někteří si i vyrobili malý betlém

.

.

A na závěr, dva dny před začátkem prázdnin, jsme si užili společnou oslavu, diskotéku s hrami a soutěžemi, s občerstvením a se slavnostním přípitkem. A představte si, do družiny přišel i předčasný Ježíšek a přinesl nové hračky, stavebnice a loutkové divadlo. Děti to vše hned prozkoumaly a všichni se těšíme, jak si družinové dárky i po prázdninách společně užijeme.

Děti a paní vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde