Načítám Akce

• akce již proběhla.

Projekt Rezidence umělců*kyň na školách

10 června 2024 od 07:50 - 14 června 2024 od 15:30

Ve spolupráci se Společností pro kreativitu ve vzdělání a za přítomnosti dvou umělkyň proběhne v průběhu příštího týdne, konkrétně od pondělí 10. června do pátku 14. června, na naší škole společný projekt Rezidence umělců*kyň na školách. Jedná se o experimentální pilotní projekt SPKV Education, jehož cílem je přiblížit žákům práci umělců, možnost zapojit se do samotné tvorby za přítomnosti a vedení odborníka a stát se tak sám tvůrcem či spolutvůrcem uměleckého díla. Celý program, který mohl vzniknout díky podpoře Národního plánu obnovy, je zaměřený na wellbeing žáků*ček, ale také pedagogického sboru a posílení komunitního rozměru školy.

Program bude probíhat během celého týdne a všechny třídy druhého stupně budou mít možnost se do něj několikrát v průběhu dopolední výuky zapojit. Pro odpolední hodiny počítáme se zapojením i menších dětí z prvního stupně, respektive dětí navštěvujících školní družinu.

Zapojení umělci

• sochařka a výtvarnice Jozefína Dušková (odkaz zde)
  • tanečnice a performerka Bora Debnárová (odkaz zde)

Zahájení:
10 června 2024 od 07:50